Dünya Tarihi Kentler Birliği 16’ncı konferansı, Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde, Küreselleşmenin Kültürler ve Yaşam Üzerindeki Etkileri temasıyla Bursa’da yapılacak.

Dünya Tarihi Kentler Birliği 16’ncı konferansı, Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde 2018 yılında, Bursa’da gerçekleştirilecek. Konferans, “Küreselleşmenin Kültürler ve Yaşam Üzerindeki Etkileri” teması ile düzenlenecek. Konferansa yönelik yönetim kurulu toplantısını Bursa’da gerçekleştirildi. Toplantıya, Dünya Tarihi Kentler Birliği temsilcileri Japonya Kyoto Belediye Başkan Yardımcısı Satoshi Uemura ve Dünya Tarihi Kentler Birliği Genel Sekreteri Shigenori Shibata, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti.

Başkan Altepe ile Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nda görüşen Kyoto Belediye Başkan Yardımcısı Uemura ve Genel Sekreter Shibata, ziyarette, ÇEKÜL Vakfı ve Türkiye Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ile de tanışma fırsatı buldu.

Bursa’yı çok sevdiler

Tarihi Kentler Birliği faaliyetlerinin değerlendirildiği görüşmede Dünya Tarihi Kentler Birliği kurucularından Satoshi Uemura ve Shigenori Shibata, Bursa’yı çok sevdiklerini söyledi. Konuklar, yönetim kurulu toplantısının ardından kentin tarihi ve kültürel mekanlarını da gezdi. Konuklar, şehri çok beğendiklerini ifade etti.

Konuklarına kenti tanıtan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmanlı’nın başkenti Bursa’nın hem tarihi, hem kültürel ve hem de doğal güzelliklerinin var olduğunu ifade etti. Altepe, her geçen gün şehrin değerinin arttığını da sözlerine ekledi. Başkan Altepe, Bursa’nın misafirperver bir kent olduğuna da değinerek, 2018 yılında yapılacak ‘Dünya Tarihi Kentler Birliği’nin 16. konferansının çok iyi geçeceğine inandığını belirtti. Başkan Altepe, ziyaretin sonunda, konuklarına Bursa’ya özgü hediyeler verdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  BURSA’NIN SAĞLIK TARİHİ KAYIT ALTINDA