Ana SayfaGündemElazığ Belediyesi sayesinde vatandaşın parası cebinde kaldı

Elazığ Belediyesi sayesinde vatandaşın parası cebinde kaldı

Elazığ Belediyesi tarafından su ve çevre temizliği vergilerinde yapılan indirimlerle vatandaşın 26 milyon 600 bin TL’si cebinde kaldı. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, birçok hizmete imza attıklarını belirtti.

Elazığ Belediyesi tarafından çalışmalarla ilgili bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, göreve geldiklerinden itibaren su endeks parasını kaldırdıklarını vurguladı. Yanılmaz, “2017 yılı Ekim ayıda dahil olmak üzere vatandaşlarımızın cebinde kalmasına vesile olduğumuz ücret toplam 9 milyon 178 bin TL’dir. 2015 yılında Türkiye’de ilk defa su fiyatlarında indirim yaptık. İndirimin bu yılın Ekim ayı itibari ile vatandaşımıza yansıyan kısmı 12 milyon 770 bin TL’dir. Her ikisini yaparak yaklaşık 22 milyon TL’sini cebinde kalmasına vesile olduk. Çevre Temizlik Vergisinde indirim yaptık. İndirim yaptığımız günden bu güne kadar tutar, toplam miktarı 4 milyon 648 bin TL’dir. Yani bunları üst üste koyduğumuzda
26 milyon 600 bin TL vatandaştan almadık” dedi.

“Cenaze hizmetlerinde ücreti kaldırdık”

Cenaze hizmetlerinde tüm ücretleri kaldırdıklarını da hatırlatan Başkan Yanılmaz, “Hatta Türkiye’de hava yolu ile Elazığ’da diğer illere ve oralardan buraya cenaze nakil hizmetini yapan tek belediyeyiz. Bunda da 2014 yılından itibaren Elazığ Belediyesinin gideri yaklaşık 1 milyon TL’dir. Vatandaşlarımızın gider yapmasını engelleyip tüm bunları belediye olarak biz karşıladık. 2017 yılını tam bir şantiye yılı yaptık. Yatırımın en yüksek olduğu yıl oldu. Yatırım kalıcı yapılardır. 2013 yılında bütçeden yatırıma ayrılan pay, yüzde 20.80’dir. 2014 yılında yüzde 26, 2015 yılında 26.38, 2016 yılında 27.70 ve 2017 yılında ise yüzde 39.58’dir. Bazen hemşerilerimiz her yeri kazdınız, gidecek yer yok ve niye bu kadar çalışıyorsunuz diyor. Ben de şükrediyorum ki Mücahit Yanılmaz’a niye çalışmıyorsun demiyorlar. Bu şehir için daha çok çalışacağız ve hizmet vereceğiz” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar