Kütahya’nın Emet Belediyesi tarafından kurulacak Güneş Enerjisi Santrali (GES) için resmi işlemlerin tamamlanarak uygulama aşamasına gelindiği bildirildi.

Emet Belediyesi tarafından kurulacak GES için resmi işlemler tamamlandı. Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, Yörükler Çiftliği mevkisinde 17 bin metrekare alan içerisinde kurulacak güneş enerji santralinde aylık 1000 megawatt elektrik üretimi hedeflediklerini belirtti. Koca, 7 aylık fizibilite ve resmi çalışmaların ardından Güneş Enerji Üretim Santrali projesinde sona gelindiğini ifade etti.

“Gerekli çalışmalar yapılıyor”

Koca, “Yaklaşık 3 milyon TL maliyet ile ilçemizde aylık 1000 megawatt elektrik üretimi hedefliyoruz. Bu konuda İller Bankamız ile gerekli etüt çalışmaları yapılıyor. Kendi elektriğimizi üreterek, hem ülke ekonomimize katkı sağlamak hem de belediyemizin enerji maliyetlerini karşılamayı hedefliyoruz. Yaklaşık 3 bin 500 güneş paneli ile aylık 800 ila 1000 megawaat elektrik üretmeyi amaçlıyoruz. Bölgemiz Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürmek için çok avantajlı konumda. Bu avantajı değerlendirip kendi elektrik enerjimizi üreterek elektrik enerjisi için yaptığımız harcamayı halkımıza yeni hizmetler üretmekte kullanacağız. Amacımız tasarruflarımızı hizmete dönüştürmek” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bingöl Belediyesi, elektrik üretimi için çalışmalarını sürdürüyor