İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Odessa Büyükşehir Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov

Odessa Büyükşehir Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Odessa Büyükşehir Belediye Başkanı Gennadiy Trukhanov, 1997’de “Kardeş Şehir” protokolü imzalanan, İstanbul Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Başkan Uysal tarafından Saraçhane’deki başkanlık binası kapısında karşılanan 20 yıllık kardeş şehrin konuk belediye başkanı Trukhanov, daha sonra bina içinde hazırlanan İBB Anı Defteri’ni imzaladı. Başkan Uysal ve konuk belediye başkanı Trukhanov, daha sonra bir süre görüştü.

“30 otobüs verilecek”

Konuyla ilgili İBB’den açıklama yapıldı. Açıklamada, “İBB tarafından Odessa’ya 30 otobüs verilecek olup imalatta olan otobüslerin 2018 yılının ilk altı ayı içerisinde gönderimi planlanmaktadır. İstanbul ile Odessa arasında 2 Kasım 1997 yılında kardeş şehir protokolü imzalanmıştır. Bu yıl kardeş şehir ilişkilerinin 20. yıl dönümüdür. Ukrayna vatandaşlarına vizesiz Avrupa imkânı getiren düzenleme AB üyesi ülkelerden onay almıştır. Yeni düzenlemeye göre, biyometrik pasaport sahibi tüm Ukrayna vatandaşları, turistik, iş amaçlı veya aile ziyareti olmak üzere her türlü ziyaretlerinde vizeden muaf tutulacak ve Schengen ülkelerinde 90 gün kalabilecektir” denildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir BŞB’den çevreci dönüşüm projesi