İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal

İstanbul’da düzenlenen “Hoş Geldin Öğretmenim” etkinliğinde kente yeni atanan öğretmenler, Vali Vasip Şahin ve Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB Gençlik Meclisi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle “İstanbul’a Hoş Geldin Öğretmenim” programı düzenledi. Program, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Programa, Vali Vasip Şahin, Belediye Başkanı Mevlüt uysal, Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ve bürokratlar da katıldı.

“Başka şehirde yaşayamam”

Başkan Uysal, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, “İstanbul’da değişik zorluklarla karşılaşacaklarını belirtti. Uysal, ancak gün geçtikçe kente alışacaklarını ve ‘Başka şehirde yaşayamam demeye’ başlayacaklarını kaydetti. Uysal, İstanbul’un nüfus olarak dünyanın 123 ülkesinden, ekonomi olarak da dünyanın 117 ülkesinden büyük olduğunu hatırlattı. Uysal, “İstanbul sadece Türkiye’de değil dünyada da hatırı sayılan bir şehir. İstanbul’da aradığınız her şeyi bulabileceksiniz. İyi bir dost arayan, iyi
bir öğrenci arayan, öğretmenlik dışında başka zamanlar için kendisine iyi bir meşgale arayan bunları ancak İstanbul’da bulabilir” dedi.

“Çok önemli bir görevi yapıyorsunuz”

Uysal, her insanın eğitimi ne olursa olsun, hatta hiç okula gitmemiş olsa bile mutlaka birinin veya birilerinin rahle-i tedrisatından geçtiğini vurguladı. Uysal, “İnsanları hayatların en çok etkileyen ailelerinden çok öğretmenleridir. Sizler öğretmenler olarak çok önemli bir görevi yapıyorsunuz. Sizlere çocuklarımızı, geleceğimizi teslim ediyoruz. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmenin bilincindesiniz. Sizler gerçekten kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz” diye konuştu.

“Öğretmenlerle ortak noktamız var”

Uysal, belediyecilerle öğretmenlerin ortak noktası olduğunu belirtti. Başkan Uysal, “Biz belediyecilerle öğretmenlerin ortak bir yönü var. Belediyeciler, şehri imar eder, kalkındırırız, caddeyi, sokağı ve parkları güzelleştirir, kısacası bir şehrin mimari dokusuna etki eder, onu güzelleştirmeye, insanlığın daha rahat kullanabileceği hale getirmeye çalışırız. Siz öğretmenler şehirde yaşayanlara emek verir, onları imar edersiniz. İkisi buluştuğu zaman güzel ve iyi bir netice çıkar” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından değişik projelerde örnek işlere imza atmış öğretmenlere Başkan Uysal ve Vali Şahin tarafından çeşitli hediyeler verildi. Akşam yemeğinde ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Türk Sanat Müziği eserleri seslendirdi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Bitlis Belediyesi Köy Çocuklarını Tiyatro Oyunu İle Buluşturdu