emitt

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan 22’nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) başladı.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta gerçekleştirilen, 85 ülkeden 600 seyahat acentesi ve 5 bin katılımcının yer aldığı fuarı 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen EMITT 2018’in ilk iki gününde turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününde ise tatilcilere yönelik programlar gerçekleştirilecek.

Açılış programına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bakan Kurtulmuş’a EMİTT Fuarı temsilcisi Hacer Aydın tarafından ‘Zeytin Dalı’ tablosu hediye edildi. Kurtulmuş, “Türkiye 2023 yılında 50 milyon turist sayısına ulaşacak. 50 milyar dolar turizm geliri elde etmiş olacak” dedi.

Kurtulmuş, turizm sektöründe faaliyet gösteren kişilerin yatırımların eskidiğinden tahsislerin yenilenmesi gerektiğinden şikayet ettiklerini belirtti. Kurtulmuş, “Hükumet olarak karar verdik, tahsisleri 49 yıllığına yeniliyoruz” diye konuştu.

Kararın sektöre hayırlı olması temennisinde bulunan Kurtulmuş, “Bu sektöre büyük bir can katacaktır. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili yönetmelikte çıkıyor. Rahmetli Özal döneminde yapılan tahsislerin sonuna gelindi. Bu tahsisleri yabancı yatırımcılara açmanız da mümkün. Çok şükür Türkiye dünyanın en güzel otellerine yatırımlarına sahip ülkelerden bir tanesi. En iyi yatırımları yapacağını ümit ediyoruz” dedi.

Katılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli sahne gösterileri ve stant etkinliklerinin renkli görüntülere sahne olacağı EMITT, 28 Ocak Pazar akşamı sona erecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Gaziantep Seyrantepe’ye Yeni İmar Düzenlemesi Geliyor