Ana SayfaGündem'Engelsiz Yaşam Merkezi' engelleri aşıyor

‘Engelsiz Yaşam Merkezi’ engelleri aşıyor

Üsküdar Belediyesi tarafından oluşturulan “Engelsiz Yaşam Merkezi”, engelli bireylere ücretsiz kurs olanakları sağlıyor.

Engelsiz Yaşam Merkezinde engellilere yönelik ücretsiz hizmet sunuluyor.

“Türkiye’nin en kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi” iddiası ile kurulan “Engelleri Aşan Merkez” olarak adlandırılan merkez, engelliler için ücretsiz hizmet sunuyor. Merkez bünyesinde, hidro terapi havuzları, fizyoterapi ve müzikli terapi odaları, kütüphane, spor salonu, resim atölyeleri ve çok amaçlı salon bulunuyor.

Merkezden faydalanmak isteyen ailelerin yaptıkları başvuru akabinde engelli bireyler evlerinden alınarak günübirlik hizmetlerden faydalanıyor.

Rehabilitasyon adına yok, yok…

Merkezde, engelli bireylerin rehabilitasyonu için tüm ayrıntılar düşünülmüş. Kadın ve erkeklere yönelik 2 ayrı yüzme havuzu, akranlarla paylaşım odası, oyun eğlence odası, çok amaçlı etkinlikler salonu, okuma salonu, kafeterya gibi birçok bölümden oluşan merkeze aileler engelli çocuklarını güvenerek emanet edebiliyor.

Yeşillikler içerisinde özel tasarımla inşa edilen merkezde, alanında uzman personeller hizmet veriyor. 10 bin  metrekare kapalı, 3 bin metrekare açık alana sahip olup toplam 30 milyon TL’lik yatırım ile inşa edilen tesis alanında birçok ilki bünyesinde barındırıyor.

Merkezden engelli çocuklar da faydalanıyor.

Uzay terapisinden, su ve atlı terapiye, konuşma terapilerinden sanatsal faaliyetlere kadar bir çok alanda emsalsiz hizmetler sunan merkez sadece bölgesinde değil çevre ilçelerden gelen taleplere de imkanları ölçüsünde cevap veriyor. https://www.ozelkalem.com.tr/

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar