Özel Kalem

Erzincan itfaiyesi, kentte 2018 yılı içerisinde 2 bin 500 kişiye yangın eğitimi verdi.

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yangın ve çeşitli olaylara müdahale çalışmalarının yanı sıra yangın eğitimlerini de sürdürüyor. Belediye, 2018 yılı içerisinde 2 bin 500 kişiye Temel Yangın Eğitimi verdi. Eğitim, İtfaiye Müdürlüğü personeli tarafından verildi. Kurslarda, teorik yangın eğitimleri ve tatbikatlı, uygulamalı yangın eğitimlerinde, fiili ve teorik olarak yangın önleyici tedbirler, yangın anında ilk müdahalenin nasıl yapılacağı gibi konuların yanı sıra yangın alanını tahliye ve itfaiyecilerin çalışmalarını kolaylaştırma konularında da bilgilendirmeler yapıldı.

Erzincan 2018 yılı içerisinde yeni bir İtfaiye Merkezine kavuştu. Kente yangınlara hızlı müdahale edilebilmesi adına 82 hidrant vanası yerleştirilirken, iki adet de karakol inşası planlandı.

Standartlara uygun bir itfaiye merkezine kavuşan kentte, artarak devam eden eğitimlerle yangınların önüne büyümeden geçilmesi hedefleniyor. Yetkililer, yangın anında ilk müdahalenin önemine dikkat çekiyor. Yetkililer, her kurumda ve her toplu yaşam alanında eğitimli kişilerin bulundurulması gerekliliği vurguluyor.

Öte yandan Erzincan İtfaiyesi bu yıl 36’sı büyük olmak üzere 422 yangına müdahale etti. Yangınlarda can kaybı olmadı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  CHP, İzmir adaylarını tanıttı