Ana SayfaE-BelediyecilikEskişehir'de avantaj taksi dönemi başladı

Eskişehir’de avantaj taksi dönemi başladı

Eskişehir’de engelli engelli vatandaşlar için avantaj taksi dönemi başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Pandemi kurallarına dikkat çekerek ücretsiz Avantaj Taksi hizmetiyle engelli vatandaşlara, başta hastane ve kamu kuruluşları olmak üzere her noktaya ücretsiz ulaşım desteği . 

Büyükşehir, kentte yaşayan engelli vatandaşlara ulaşım konusunda  destek oluyor. Uygulama kapsamında Engelli Hizmetleri Birimi bünyesinde çalışan özel donanımlı araçlar ile engelli vatandaşlara ücretsiz ulaşım desteği sunuyor.

AVANTAJ TAKSI KOLAYLIK SAGLIYOR 4 min 1 2
AVANTAJ TAKSİ KOLAYLIK SAĞLIYOR

Engelli hemşehrilerimize ulaşım konusunda destek oluyoruz”

Engelli vatandaşların günlük ihtiyaçları ve hastane, kamu kurumlarına rahat ulaşım sağlamak amacıyla, Avantaj Taksiyi hizmete soktuklarını dile getiren  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Yüzde 60 ve üzeri engelli raporu olan vatandaşlarımıza, hastane ve kamu kuruluşlarındaki işleri başta olmak üzere günlük yaşamdaki işlerini rahatlıkla görebilmeleri amacıyla, ücretsiz ulaşım imkanı sunuyoruz. Bir gün önce randevu alan vatandaşlarımızı evlerinden alıp gidecekleri yere kadar götürüyor ve tekrar evlerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Normalleşme döneminin başladığı 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle bu hizmetimizi tekrar aktif hale getirmiştik. Bu süreçte de, maske ve fiziksel mesafe kuralına uyma şartını kabul ederek taksi talebinde bulunan hemşerilerimize ulaşım konusunda destek oluyoruz”

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Hizmetten faydalanmak isteyenlerin 0535 106 62 39 üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini” söylediler.

 

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla