Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğin yeteneklerini bugünden keşfetmek, onları Türk ve dünya sporuna kazandırmak amacıyla kurduğu spor akademilerinde, 11farklı branşta sporcu yetiştiriliyor.

Profesyonel eğitim kadrosu ve antrenörleri ile farklı yaş gruplarından birçok Mersinliye hizmet veren spor akademilerinde, yüzme, tenis, hentbol, voleybol, basketbol, jimnastik, taekwondo, okçuluk, su topu, güreş ve futbol olmak üzere 11 farklı branşta eğitim veriliyor.

Yıl boyunca faal olarak eğitim veren spor akademileri, yaz aylarında ise yoğun ilgi görüyor. Özellikle okulların kapanmasıyla yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmek isteyen çocukların tercih ettiği spor akademilerinde yaklaşık 2 bin 800 kişi eğitim alıyor.

Büyük küçük herkese spor alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen spor akademileri kapsamında; hentbol, voleybol, basketbol, jimnastik, taekwondo, okçuluk, su topu, güreş ve futbol akademilerinde 8-15 yaş grubuna, yüzme ve tenis akademilerinde ise 7-70 yaş grubuna hizmet veriliyor. Teknik, taktik ve mental eğitimlerin yanı sıra, motivasyon, konsantrasyon, spor ahlakı ve spor sosyolojisi gibi eğitimlerin de verildiği akademilerde öğrenciler, yüzme akademisini tercih ettikleri takdirde eğitim sonunda sertifika alma şansı da yakalıyor.

Kayıtlar Tüm Sezon Boyunca Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi spor akademilerine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin ise kimlik fotokopisi, fotoğraf ve ücretli bir akademiye başvuru yapacaklarsa banka dekontları ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’ne gelmeleri yeterli oluyor.

Basketbol, jimnastik, taekwondo, okçuluk, güreş ve futbol akademileri ücretsiz eğitim verirken, yüzme 90 TL, tenis 80 TL, voleybol 30 TL, su topu 20 TL olarak ücretlendiriliyor. Ayrıca bütün kamu çalışanlarına %50 indirim uygulanırken, muhtarlıklardan maddi durumları iyi olmadığına dair belge alanlara ise ücretsiz eğitim veriliyor.

Yüzme Akademisi hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe günleri 09.00-18.30 saatleri arası, Futbol Akademisi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 09.00-11.30 arası, Su Topu Akademisi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 16.00-18.30 saatleri arası, Tenis Akademisi ise hafta içi her gün 08.30-20.00 saatleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’nde gerçekleştiriyor.

İnceleyin:  Bornova’da Cumhuriyet birlikteliği

Voleybol Akademisi hafta içi her gün 13.00-21.00 saatleri arasında Mahmut Arslan Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda, Basketbol Akademisi hafta içi her gün 09.00-17.30 saatleri arasında Servet Tazegül Spor Salonu’nda, Jimnastik Akademisi haftanın 5 günü saat 09.30-18.30 saatleri arasında Mersin Jimnastik Salonu’nda, Taekwondo Akademisi Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma günleri saat 17.00-19.00 arası Namık Kemal Ortaokulu Spor Salonu’nda, Hentbol Akademisi Pazartesi günleri hariç her gün saat 12.00-14.00 ve 14.30-18.00 saatleri arası 500 Kişilik Spor Salonu ve Seyfi Alanya Spor Salonu’nda, Okçuluk Akademisi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 16.00-17.30 saatleri arasında Çiftlikköy Okçuluk Sahası’nda, Güreş Akademisi hafta içi her gün saat 15.00-19.00 arasında ise Huzurkent Spor Salonu’nda eğitim veriyor.
GELECEĞİN SPORCULARI SPOR AKADEMİLERİNDE YETİŞİYOR (2)

Facebook Yorumları