Ana SayfaKültür SanatFestival Şenlik“Gül Festivali” yerine “Gül Konvoyu”

“Gül Festivali” yerine “Gül Konvoyu”

Korona virüs tedbirleri kapsamında Gül Festivali düzenlemeyi iptal eden Isparta Belediyesi, bu yıl festival yerine Gül Konvoyu düzenleyecek.

Isparta Belediyesi tarafından bu yıl 4-7 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan verilen Gül Festivali korona virüs salgını dolayısıyla gerçekleştirilemedi. Ancak belediye bunun yerine alternatif bir etkinliği devreye sokacak. Kentin önemli simgesi olan güle ve turizme farkındalık oluşturmak amacıyla 12 Haziran Cuma günü saat 18.00’da Isparta Belediyesi önünden mehteran ekibi, Off Road kulübü ile motorcuların da katılacağı bir Gül Konvoyu düzenlenecek. Mimar Sinan Caddesini takiben 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına kadar devam edecek konvoyda caddeler gül suyu ile yıkanacak. Ayrıca belediyenin tır kasasında oluşturulacak gül bahçesinden ise caddelere gül serpilecek.

Gül Festivali yerine düzenlenecek

Valilik Meydanında protokol üyelerinin katılımıyla ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenecek programın ardından araçlar şehir turu atarak, Türkiye’nin Gül Bahçesi Isparta’dan şehre ve tüm ülkeye Isparta gülünün tanıtımını gerçekleştirecek, farkındalık oluşturacak.

“Isparta gülünü dünyaya hatırlatacağız”

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Gül Konvoyu Cuma günü saat 18.00’da belediyenin önünde harekete geçecek. Gül sezonu içerisindeyiz. Bu yıl şehrimizde içerisinde bulunduğumuz şartlardan dolayı gülle ilgili bir etkinlik yapma imkanımız yok. Ancak vatandaşlarımızın gül şehrinde olduklarını hatırlatmak istiyoruz. Bundan hareketle cuma günü bir araç konvoyu düzenlemek istedik. Araçlarımız Isparta’nın içerisinde bir konvoy geçişi yapacak. Isparta gülümüzü ve hasat dönemi olduğunu Isparta’mızdan, ülkemize ve dünyaya hatırlatacağız, bir farkındalık oluşturmak istiyoruz” dedi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla