Gümüşhane Belediyesi tarafından, yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik hazırlanan erkek öğrenci yurdu, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Tekke Köyü’nde bulunan 300 kişilik erkek öğrenci yurdunu modern şekilde hazırlayarak öğrencilerin hizmetine sunacaklarını kaydetti. Çimen, “Öğrenci kardeşlerimiz bizlerin emanetidir. Onların şehrimize geldiklerinde herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için gerekli olan tüm çalışmaları yapıyoruz. Daha önce öğrenci kardeşlerimize verdiğimiz sözlerimizi yerine getirme gayreti içerisindeyiz. İhtiyaçlı öğrencilerimizin barınma sorununu gidermek için yurt sözümüzü yerine getiriyoruz. Bu kapsamda Belediye olarak Tekke’de atıl durumda bulunan öğrenci yurtlarını belediye bünyemize alarak yeniden hizmete açıyoruz. Tabi burayı modern bir şekilde restore ederek, öğrenci kardeşlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

“Yeni sosyal alanlar oluşturuyoruz”

Gümüşhane Belediyesi Başkanı Çimen, Gümüşhane’de 2008 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın inisiyatifiyle kurulan Gümüşhane Üniversitesinin şehre ivme kattığını ifade etti. Çimen, “Üniversitemiz 9 yıllık bir üniversite olmasına rağmen hızla büyüyerek öğrenci sayısını da 20 binlere çıkarmayı başardı. Buna karşılık bizde Belediye olarak şehrimizde vatandaşlarımızın ve öğrenci kardeşlerimizin hizmetine sunmak için yeni sosyal alanlar oluşturuyoruz. Sema Doğan Parkımızın tamamen yeniledik. Burayı bowling salonu, 2 adet sinema salonu, playstation, bilardo ve bunlara benzer oyun makineleri ile donattık. Selam Doğan Parkı şehrimizdeki sosyal alan boşluğunu önemli ölçüde dolduracak. Aynı zamanda öğrencilerimizin barınma sorununu karşılamak için yurt açmayı planladık ve kısa süre sonra yurdu da hizmete açıyoruz. 1-3 ve 4 kişilik odalarla dolabı, banyosu, buzdolabı, ücretsiz interneti ve diğer donanımlarıyla öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Amacımız şehrimizdeki her vatandaşımıza hizmet götürebilmek. Yurdun açılmasında bizlerden desteğini esirgeyemeyen AK Parti Gümüşhane Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül’e, Sayın Cihan Pektaş’a, Gümüşhane Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı Başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir'de 10 Gezici Mutfak, gece boyu vatandaşların hizmetinde