9. Malatya Uluslararası Film Festivali etkinlikleri kapsamında Malatya’da bulunan Hababam Sınıfı oyuncuları Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Hababam sınıfının unutulmaz ve emektar oyuncuları Dilaver Gür, Tuncay Akça, Ahmet Arıman ve Teoman Ayık, Festival öncesi Başkan Gürkan ile bir süre görüşerek sohbet ettiler.

Gür: “Kemal Sunal Müzesini hayata geçirelim”
Hababam sınıfı filminde de Dilaver ismini kullanan Malatyalı oyuncu Dilaver Gür; “44 sene geçmiş, hala filmlerimiz izleniyor. Herkes bizleri ve arkadaşlarımızı tanıyorlar. Hababam sınıfı olarak, Kemal Sunal gibi bir değerimiz var. Kemal Sunal müzesini hayata geçirelim. Fotoğraf ve görsellerle ilgili desteklerimiz olur. Benim arşivim çok geniş, arkadaşlarımızda destek olur” dedi.

Başkan Gürkan: Herkes o filmde, o fotoğraflarda kendisinin bir parçasını gördü
Hababam sınıfında rol almış değerli sanatçıları Malatya’da misafir etmekten büyük mutluluk ve onur duyduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan da “Hababam sınıfı gerçekten de, Türk sinemasına armağan edilen en güzel filmlerden bir tanesidir. Herkes o filmde, o fotoğraflarda kendisinin bir parçasını gördü. Kendi okul hayatını, öğretmenini ve ailesini gördü. Hababam Sınıfı’nın hala aynı heyecanla, aynı ilgi ve alakayla izlenmesi manidardır. Hababam sınıfında en çok vurgu tabi arkadaşlık, dostluk ve haylazlığı var ama vatanperverliği noktasında, devletine, milletine, ülkesine ve bayrağına bağlılık noktasında güzel mesajları vardı.” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kemal Sunal Mağaraları Heybetiyle Hayranlık Uyandırıyor!