Gaziantep Valiliği koordinasyonu; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Halter Federasyonu’nun işbirliği ile düzenlenen 1. Uluslararası Naim Süleymanoğlu Turnuvası başladı. “Cep Herkülü” unvanlı milli halterci Naim Süleymanoğlu ölümünün ikinci yılında, spor kenti Gaziantep’te organize edilen uluslararası bir organizasyonla anılıyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilen Uluslararası Naim Süleymanoğlu Turnuvası’nda 3 gün boyunca 22 ülkeden 120 sporcu, 14 sıklette ter döküyor.

Şampiyonaya; Arnavutluk, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Gürcistan, İran, İrlanda, Katar, Kosova, Kore, Letonya, Macaristan, Slovakya, Romanya, Türkmenistan, Ukrayna, Venezüella ve Türkiye’den toplam 120 sporcu katılıyor.

Şampiyonanın ilk gününde dereceye giren haltercilere, madalyalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu verdi.

Naim Süleymanoğlu imandır, kararlılıktır, cesarettir”

Şahinbey Spor Salonu’nda düzenlenen madalya töreninde konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Rahmetli Naim Süleymanoğlu’nu minnetle, şükranla anıyoruz. Mekânı cennet olsun. Naim Süleymanoğlu imandır, kararlılıktır, cesarettir. O büyük bir markadır. Onun geçtiği zorlu süreçlerinde yanında olan Rahmetli Turgut Özal’ı da rahmet ve minnetle anıyorum. Onun da ruhu şad olsun, mekânı cennet olsun. Bu özel ismin turnuvasını Gaziantep’te yapmanın gururunu ve mutluluğunu taşıyoruz.” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Uluslararası Naim Süleymanoğlu Turnuvası’na ev sahipliği yaptıkları için gurur duydukların belirterek, şehrin böylesi önemli bir turnuvayı düzenleme kapasitesinin bulunduğunu herkese ispat ettiğini söyledi.

Naim Süleymanoğlu’nun ağabeyi Muharrem Süleymanoğlu ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in kendisine söz verdiğini hatırlatarak, kardeşi adına organize edilen uluslararası turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar da “Halter Federasyon Başkanlığı olarak her yıl onun adına Türkiye şampiyonası düzenliyoruz. Onun adını yaşatmak için etkinliklerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Olimpiyat Şampiyonu Milli Halterci Halil Mutlu’ya plaket takdim etti, turnuvanın ilk gününde yarışmada dereceye giren kadınların madalyaları verildi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Şahin; "Nar, sağlıklı lezzetin başkenti olmak için önemli"