Ana SayfaBaşkanlarHarmandalı’nda Çöpten Elektrik Enerjisi Üretecek Tesis Açıldı

Harmandalı’nda Çöpten Elektrik Enerjisi Üretecek Tesis Açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli çevre projelerinden birine daha imza attı. Harmandalı Düzenli Atık Depolama Sahası’nda ihtiyaçlar doğrultusunda elektrik üreilmesi için kurulan “biyogaz tesisi”, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle hizmete alındı.

Çöp Atıklarından Elektrik Enerjisi Üretilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye örnek olacak güçte bir çevre projesine imza attı. Çiğli’deki Harmandalı Düzenli Atık Depolama Alanı, çöpten toplanan malzemelerle elektrik enerjisinin üretildiği bir tesis haline geldi. Atıklardan açığa çıkan zararlı metan gazının elektrik enerjisine dönüştürüldüğü biyogaz tesisi, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın katıldığı törenle hizmete alındı. Törene CHP Genel Başkan yardımcıları, İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılışta, Kemal Kılıçdaroğlu ve Tunç Soyer birlikte bir zeytin ağacı dikmeyi ihmal etmedi.

Yeni Projeler Yakında

Tören öncesinde açılacak olan elektrik enerjisi üretim tesisi hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediye başkanlarının halka hizmet etmek için bir yarış içerisinde olduklarını ve sonuçların bu doğrultuda başarılı olduğunu dile getirdi. Bundan sonra daha da güzel sonuçların elde edileceğine değinen Kılıçdaroğlu yeni projelerin yakın olduğunu ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de atıklardan enerji üretimi konusunda konuştu. Çöpün, sorun olmaktan çıkıp aksine fayda sağlayacağını belirten Soyer, İzmir’in gelecek nesillere bırakacağı bir tesise kavuştuğunu söyledi. Atık konusunda kalıcı çözümler ürettiklerini belirten Tunç Soyer, Harmandalı’nın başlangıç olduğuna dikkat çekti.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler