Ordu’nun Perşembe ilçesinde Perşembe Belediyesi tarafından 2’incisi gerçekleşen Hamsi Festivali Şenliği düzenlendi. Perşembe ilçesinin tanıtımına büyük oranda katkı sağlayacak olan Hamsi Festivali’nde 7 ton hamsi kullanıldı. Hamsinin yanı sıra vatandaşlara pancar çorbası ve mısır ekmeği de ikram edildi. Gerçekleştirilen Hamsi Festivali Şenliği’nde yerel sanatçılar da sahne alarak vatandaşlara eğlenceli anlar yaşattı.

Hamsi Festivalinde Önemli İsimler De Bulunuyordu

Perşembe halkının yoğun ilgi gösterdiği festivale AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Ticaret ve Sanayi Bakanı Yardımcısı Sezai Uçarmak, Ordu Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Tandoğan, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, protokol mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.

Hamsi Festivali Bahane Mühim Olan Dostluktur

Hamsi festivalinin Perşembe halkı için dostluk ve beraberlik getireceğini söyleyen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, gerçekleştirilen hamsi festivalinde katılımcılarla olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Kurtulmuş, “Hamsi festivalinin Perşembe halkı için birliğin, dayanışmanın, ortak hedefler etrafında birleşmenin bir aracı olmasını temenni ediyorum.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Nilüfer Belediyesi Şubat ayı etkinlikleri yine vatandaşları memnun edecek