Alie Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan Engelli ve Yaşlı Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Huzurevleri arası bocce turnuvası Antalya Limak Limra Otel’de gerçekleştirildi. Shçek Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü Bocce takımımız rakiplerini yenerek Türkiye çapında 3. oldu.

Bocce Turnuvasında 8 Ayrı Kategori Bulunuyor

Turnuva, 8 ayrı kategoride düzenlendi. Bu 8 ayrı kategori ise toplamda 106 takım barındırıyordu. Türkiye 3.sü olan Shçek Fethiye Belediyesi Huzurevi müdürü Adem Güngör 1. olan Denizli’nin Çivril ilçesinin Huzurevi takımına tebriklerini iletti. Güngör, 3. oldukları için de ayrıca mutluluk duyduğunu belirtti.

Muğla Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler müdürlüğünce müdür yardımcısı Kudret Gültaş 3. Olan Shçek Fethiye Belediyesi Huzurevi bocce takımını kutlayan Gültaş alınan başarıdan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

Nasıl Oynanır?

Bocce’nin tarihi oldukça eskiye uzanıyor. Anadolu’ya kadar dayanan geçmişiyle bugünlerde pek bilinmese bile atasporu değerinde olan oyun, atılan topun hedef topa yakın konumlandırılmasına dayalı. İlk defa Romalılar tarafından oynandığı söyleyenen Bocce’nin Anadolu’da oynandığını da gösteren belli başlı bulgular da var.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İzmir BŞB’den çevreci dönüşüm projesi