Ana SayfaYaşamYaralı Delice Doğan Ormanya'da Tedavi Edilip Doğaya Salındı

Yaralı Delice Doğan Ormanya’da Tedavi Edilip Doğaya Salındı

Yakın zamanda kış ayları için hazırlık yapılan Ormanya’ya yeni bir yaban hayvanı daha getirildi. Ormanya, yaralanmış ve tedavi görmesi gereken yaban hayvanlarına ev sahipliği yapıyor. Oldukça büyük bir alana kurulu olan Ormanya’ya yeni bir Delice Doğan getirildi. Doğan, gördüğü klinik tedavi ile iyileşerek yeniden göklerde yerini aldı.

Delice Doğan 8 Hafta Sonunda İyileşti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe ilçesinde 4 bin dönümlük alana kurulan ve Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı olma unvanına sahip Ormanya, doğada yaşayan hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Kocaeli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından yaralı olarak bulunan Delice Doğan, Ormanya’daki tedavisi ile yeniden doğasına döndü. 8 haftalık bir tedaviyle iyileşen doğan, yaşam alanına geri bırakıldı.

Doğan, kısa bir süre önce Kocaeli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından son derece bitkin halde bulundu. Ekipler, Ormanya’nın kaliteli tedavisi ile kısa sürede sağlığına kavuştu. Tedavi, Kocaeli Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapıldı.

Vücudunda tüy dökülmeleri, açık yaralar ve son kanadında deformasyon bulunan doğan oldukça zayıf görünüyordu. Delice Doğan’a ilk müdehale açık yaraların kapatılmasıyla başladı. Sonrasında mineral ve vitamin takviyesi yapılacak hayvanın gücünü toplaması sağlandı.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler