Odunpazarı Belediyesi, son zamanlarda fazlasıyla artan kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete dur demek için bir etkinlik düzenleyecek. Hamamyolu’nda düzenlenecek olan bu etkinlik 13:30’da başlayacak. 25 Kasım Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak olan etkinliğe birçok müdürlük de destek verecek.

Kadına Yönelik Şiddete “Son Ver!”

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe, Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Tiyatro Müdürlüğü ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü de destek veriyor. Etkinlikte Odunpazarı Belediye Tiyatrosu Oyuncuları Eskişehir’de cinayete kurban giden kadınların kim olduğunu ve kimler tarafından öldürüldüğünü oynayacak.

Etkinlik ile ilgili açıklama yapan yetkililer 2019 senesinde öldürülen 369 kadına dikkat çekti. Kadın şiddetine ve cinayetlerin bir an önce son bulmasını isteyen yetkililer, tüm vatandaşları etkinliğe davet ediyor. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinliği saat 13:30’da başlayacak.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Odunpazarı Belediyesi, 2 ayrı festival düzenliyor