Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak ve dar gelirli üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Hazırlıyoruz – Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesini hayata geçirdik. Apartman sakinlerinden büyük destek gören projemiz; taksi duraklarından meslek odalarına, belediye çalışanlarından muhtarlara kadar farklı kesimlerin de katkılarıyla hızla büyüdü. Proje çerçevesinde, aylık 300’er lira burs desteği sağlanan öğrencilerimizin sayısı kısa sürede 350’ye ulaştı.

Örnek Olduk

Türkiye çapında geniş yankı uyandıran projemiz, diğer belediyelere de örnek oldu. Ankara Çankaya, İstanbul Ataşehir, Bursa Nilüfer, Tekirdağ Süleymanpaşa ve Zonguldak Çaycuma belediyeleri de projeyi kendi ilçelerinde uygulamak için çalışma başlattı.

Yerel Yönetim Oscarı

Belediye ve halk işbirliğiyle hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk uygulamalarından biri olan Karşıyaka’nın Filizleri, Türkiye’nin Yerel Yönetim Oscarları olarak bilinen ve Özel Kalem Dergisi tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri’nde de “Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  İstanbul'da 5 yeni "DeneYap" Atölyesi daha kuruluyor