Ana SayfaBelediyeOrdu Büyükşehir Belediyesi'nden mahallelere destek

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden mahallelere destek

Ordu Büyükşehir Belediyesi, pandeminin ilk gününden bu yana sosyal yardımlarıyla Orduluların yanında olmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi karantina uygulanan mahallelerde de vatandaşların her türlü ihtiyacını gidermek için seferber oluyor.

Ordu’da artan Koronavirüs vakaları dolayısıyla tedbirler artırıldı. Bazı mahallelerde yaşanan vaka artışları ile karantina kararları alınmaya başlandı. Bu kapsamda Çatalpınar ilçesi Kıran Mahallesi’nde mahalle karantinası ve Çaybaşı ilçesi Köklük Mahallesi’nde ise hane karantinası kararı alındı. Mahalle ve haneler için ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina kararı alınırken, söz konusu mevkiilere giriş çıkışların kapatılmasına karar verildi.

Alınan kararın ardından harekete geçen Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için seferber oldu. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler Çatalpınar ve Çaybaşı ilçesinde karantinaya alınarak giriş ve çıkışların yasaklandığı Kıran Mahallesi ve hane karantinası uygulanan Köklük Mahallelerinde vatandaşların yardımına koşarak ekmek, gıda ve hijyen kolisi dağıtımı gerçekleştirdi.

 

ÇATALPINAR BELEDİYE BAŞKANI TÜRE: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin, karantina uygulanan Kıran Mahallesi’nde vatandaşların yanında olduğunu dile getiren Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, yardımlar dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Karantina kararının ardından Büyükşehir Belediyesinin hemen desteğe koştuğunu ifade eden Türe, “Kıran Mahallemizde artan vaka sayıları sonrası Valiliğimizin aldığı kararla mahallemiz karantinaya alındı. Alınan bu karar üzerine durumu hemen Büyükşehir Belediyemize bildirdik. Bunun üzerine tüm mahallemizin ihtiyaçlarını karşılayacak oranda gıda ve hijyen kolileri Büyükşehir Belediyemizce mahallemize ulaştırıldı. Yapılan bu destekler dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Çatalpınar ve Kıran Mahallesi adına teşekkür ediyorum” dedi.

DAİRE BAŞKANI BİLKAY “HER ZAMAN VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

 

Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal yardım ağını her geçen gün artırarak ulaşılmadık vatandaş bırakılmadığını belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, vaka artışları sebebiyle karantina uygulanana mahalleleri de asla yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Sosyal belediyeciliğinde ötesinde bir dayanışma ruhu ile hareket ettiklerini aktaran Bilkay, “Çatalpınar ve Çaybaşı ilçelerimizde karantina kararlarının alınması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda harekete geçtik ve en kısa sürede vatandaşlarımızın yanında olduk. Biz her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz, muhtarlarımızla istişare içerisinde olarak bu zor günleri hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

 

MAHALLE MUHTARLARI: “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANIMIZDA”

 

Yaşanan karantina dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları değerlendiren Kıran Mahalle Muhtarı Mustafa Akyol ve Köklük Mahalle Muhtarı Hasbi Som, karar alınır alınmaz vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına yanlarında oldukları için Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ilettiler.

Başkan Soyer’den esnafa destek çağrısı – TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

 

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla