Ana SayfaBelediyeSivas'ta üretilen vagonlar dünyaya ihraç ediliyor

Sivas’ta üretilen vagonlar dünyaya ihraç ediliyor

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayi AŞ’yi (TÜRASAŞ) ziyaret etti. Başkanımız Bilgin fabrikadaki birimlerde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında TÜRASAŞ Bölge Müdürü Atanur Karadağ’dan bilgi aldı.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, üretim yapan firma ziyaretleri kapsamında TÜRASAŞ’ı ziyaret ederek Başkan Yardımcılarımız Bekir Sıtkı Eminoğlu, Levent Olgun ve Bölge Müdürü Atanur Karadağ eşliğinde üretim sahalarını gezdi. Gezi sırasında üretimler hakkında bilgi alan Başkanımız Bilgin hazırlanan yeni vagon raylarına kaynak yapmayı da ihmal etmedi.

SİVAS’IMIZI VAGON ÜRETİMİNDE ÜS BÖLGESİ YAPMAYI HEDEFLİYORUZ


Bilgin ziyarette yaptığı değerlendirmede; “TÜRASAŞ ilimizin önemli değerlerinden biri. Biliyorsunuz TÜDEMSAŞ’ımız yeni bir yapılanmaya giderek Eskişehir, Sakarya ve Sivas’ı da içine alacak şekilde yeni yol haritasını çizdi. Sivas bu anlamda bölge müdürlüğü olarak hizmetlerine devam ediyor.

TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü Sivas’ımıza katma değeri yüksek ürünlerle hizmet etmeye devam ediyor. Biraz önce çok değerli müdürümüz ve işçi kardeşlerimizle birlikte üretim sahalarımızı gezdik.

Dünyanın farklı ülkelerine eşi, benzeri olmayan vagonlarımız üretilerek gönderiyoruz. Bizim zaten amacımız, planlamamız TÜRASAŞ’ı koordinasyonu sağlayacak şekilde özel sektörü ve yan sanayiyi büyüterek Sivas’ı ulaşım sektöründe vagon üretiminde üs haline getirmek. Bu noktada en büyük gücümüz de TÜRASAŞ ve Demirağ Organize Sanayi Bölgesi. İnşallah Demirağ OSB’nin altyapısının tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarımız ilimize gelmeye başlayacak. Zaten şu anda da tamamlanmadan çeşitli firmalara yer tahsisini yapıyoruz. Çünkü onlar Sivas’a inanıyor TÜRASAŞ’ın geçmişteki bilgi birikimine vizyonuna ve insan kaynaklarına güveniyor.

TÜRASAŞ zaten bu yapılanmasını devam ettirmek adına büyüme stratejine uygun olarak yeni personelleri bünyesine kazandırmaya devam ediyor. Şu anda 15 kişilik kaynak ekibinin ilanına çıkıldı Mayıs Haziran ayında da yeni bir alım yapacak.” dedi.

Antalya’da İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Kadınlar Korosu kurdu – TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler