Yeşim Bostan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Spor Kulübü sporcusu Yeşim Bostan, Okçuluk Dünya Kupası 2’nci Ayak Yarışması’ndan altın madalyayla döndü.

İBB Spor Kulübü sporcuları, her turnuvada zaferlerine bir yenisini daha ekliyor. Yüzme, okçuluk tekvando, karete ve güreşte, başarı üzerine başarı elde eden sporcular, zafere doymazken, bunlara bir yenisi daha eklendi. İBB Spor Külübü sporcusu Yeşim Bostan, Dünya Okçuluk Federasyonu faaliyet programında yer alan Okçuluk Dünya Kupası 2’nci Ayak Yarışması’na katıldı. Bostan, turnuvaya damga vurarak, Makaralı Yay kategorisinde altın madalya kazandı.

Bostan, Turnuvanın son 16 turunda İranlı rakibi Parisa Baratchi’yi 147-143, 8’li finalde Fransız Sophie Dodemont’u 144-144 biten karşılaşmada beraberlik atışları sonucunda, Çeyrek finalde Fransız Amelie Sancenot’u 144-140 yendi. Bostan, son olarak da Yarı finalde Güney Koreli SO Chaewon’u 143-142 eleyerek finale yükseldi. İBB Spor Kulübü’nün başarılı ismi Yeşim Bostan, final maçında ise ABD’li Paige Pearce Gore’u 147-145 eledi ve altın madalyaya ulaştı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  O Sıradan Bir Dünya Şampiyonu Değil (!)