Ömer Arısoy ve İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk

Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediyesi, 2014 yerel seçimlerinden bu yana sürdürdüğü “Üretken Belediyecilik” yaklaşımıyla akademik kaynaklarda yerini aldı.

İhsaniye Belediyesi tarafından 2014 yerel seçimlerinden bu yana gerçekleştirilen hizmetler ve MHP’nin “Üretken Belediyecilik” programı, akademik kaynaklarda yerini aldı. Adana’da tarih öğretmenliği yapan Afyonkarahisarlı, araştırmacı Ömer Arısoy’un, Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı çerçevesinde hazırladığı “Türk Siyaseti’nde Üretken Belediyecilik Örneği: İhsaniye Belediyesi” isimli çalışma, kabul edildi.

Çalışmada, “Üretken Belediyecilik”, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 9 Işık Programı, İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk’un vaatleri ve icraatlarına yer verildi.

“Proje, bir yol haritasıdır”

İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Üretken Belediyecilik, MHP’nin belediyelerin çalışma ve yapılanmasıyla ilgili bir projesi, bir yol haritasıdır. Yaptığımız hizmetlerin bu konuda başarılı bulunması ve tez konusu haline gelmesi bizleri gururlandırmıştır. Türk siyasetinde üretken belediyecilik örneği. Belediye konulu yüksek lisans tezi ile bizleri akademik camiada da örnek gösteren sayın Ömer Arısoy ve ailesi teşrif ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kayseri ikinci Bilim Sanat Merkezi’ne kavuşuyor