Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki

Altındağ Belediyesine bağlı Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerine üye 700 Altındağlı kadın, 2 bin asker için atkı, bere ve eldiven örüp, Mehmetçiğe gönderdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Afrin bölgesinde başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’ için Altındağlı kadınlar büyük bir proje başlattı. Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerine üye 700 Altındağlı kadın, cephede görev yapan 2 bin asker için adeta yürek birliği yaptılar. Duygulu anların yaşandığı ortamda, kimi anne yazdığı mektubu okurken ağladı, kimi anne ise bere örmeye devam ederken göz yaşlarına hakim olamadı. Anneler ördükleri atkı, bere ve eldiven gibi eşyaları mektuplar ve gözyaşları ile Mehmetçiğe yolladı.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, proje ile ilgili bilgiler aktararak, “Bu Anadolu coğrafyası hiçbir zaman düşmanlardan uzak kalmadı. Her zaman bu tür sıkıntılar yaşandı. Şuanda da Mehmetçik ülkeye 40 yıldır sıkıntı veren teröristlerle mücadele için oradalar. Altındağlı kadınlar ise, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımızla beraber olduklarını göstermek için böyle bir sorumluluk projesi kapsamında bir araya geldiler. Kendi elleri ile ördükleri atkıları ve şapkaları askerlerimize gönderecekler. Devletimiz askerimizin tüm ihtiyacını karşılıyor. Bu konuda askerimizin buna ihtiyacı yok ama ülkenin birlik ve beraberliğini göstermek için Türkiye’nin her tarafında bu tür sosyal projeler yapılmakta. Burada da kadınlarımızın kendi istekleri ile yaptıkları bu eşyaları Valiliğin organizesinde onların istediği bir yere yollayacağız. Bugün gazetelerde yabancı teröristlerin fotoğraflarını gördüm. Mücadele devam edecek. 30 yıldır sürdürülen mücadele içinde, en ciddi ve sonuç alınabileceğine inandığımız bir harekat yürütülüyor. Oralar inşallah temizlenecek.” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  100 üncü Yılında “ŞÜHEDANIN EMANETİ GAZİANTEP ” Söyleşisi