Ana SayfaSosyal sorumlulukİskenderun Belediyesi, hastalara evlerinde bakıyor

İskenderun Belediyesi, hastalara evlerinde bakıyor

İskenderun Belediyesi, “isteğe bağlı olarak ücretsiz evde sağlık hizmeti” ile ihtiyacı olan hastanın ayağına sağlık hizmeti götürüyor.

İskenderun Belediyesi, vatandaşların ayağına sağlık hizmeti götürüyor. Belediye, her ay yaklaşık 100 hastaya evlerinde bakıyor. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, vatandaşların ayağına ücretsiz sağlık ve evde bakım hizmeti götürdüklerini belirtti. Dingil, muhtaç, engelli, sağlık hizmeti almak için sağlık kuruluşlarına gidemeyecek durumdaki vatandaşlara ‘Evde Sağlık Hizmeti’ uygulaması gerçekleştirdiklerini söyledi.

İlaçlarına kadar kontrol ediliyor

Sağlık hizmeti ekipleri, evde sağlık hizmeti talebinde bulunan vatandaşların evlerine giderek önce tespitte bulunuyor. Ardından muayene edilen hastaların periyodik olarak takibi gerçekleştiriliyor. Ekipler, evde sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine gidilip sağlık kontrollerini yapıyor. Ekipler, hastaların pansumanından, kullanacağı ilaca kadar kontrol ediyor ve hastaların iyileşme sürecinde her aşamayı da takip ediyor. Hiçbir ücret alınmaksızın yapılan hasta muayenesinde İskenderun Belediyesi “evde sağlık hizmeti” ekipleri gerekli çalışmaları ve tetkikleri yapıyor. Daha sonra ise hastaları dahiliye, genel cerrahi ve romatoloji alanlarındaki uzman doktorlara yönlendiriyorlar. Evde Sağlık Hizmeti Ekibi hafta içi her gün 08.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet verirken, aylık olarak 100’e yakın hastanın evine gidip kontrolleri yapıldığı belirtildi.

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER Açık Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci Açık Origami ile kağıttan mucizeler
Araç çubuğuna atla