İskenderun Belediyesi, “isteğe bağlı olarak ücretsiz evde sağlık hizmeti” ile, ihtiyacı olan hastanın ayağına sağlık hizmeti götürüyor.

Vatandaşların ayağına ücretsiz sağlık ve evde bakım hizmeti götürdüklerini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, muhtaç, engelli, sağlık hizmeti almak için sağlık kuruluşlarına gidemeyecek durumdaki vatandaşlara ‘Evde Sağlık Hizmeti’ uygulaması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sağlık hizmeti ekipleri, evde sağlık hizmeti talebinde bulunan vatandaşların evlerine giderek önce tespit ve ardından muayene edilen hastaların periyodik olarak takibi gerçekleştiriliyor. Evde sağlık hizmetlerinde ihtiyaç duyan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine gidilip sağlık kontrollerini yapan ekipler, hastaların pansumanından, kullanacağı ilaca kadar kontrol ediyor ve hastaların iyileşme sürecinde her aşamayı da takip ediyor.Hiçbir ücret alınmaksızın yapılan hasta muayenesinde İskenderun Belediyesi ‘evde sağlık hizmeti’ ekipleri gerekli çalışmaları ve tetkikleri yaptıktan sonra hastaları dahiliye, genel cerrahi ve romatoloji alanlarındaki uzman doktorlara yönlendiriyorlar. Evde Sağlık Hizmeti Ekibi hafta içi her gün 08.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet verirken, aylık olarak 100’e yakın hastanın evine gidip kontrolleri yapıldığı belirtildi.

Facebook Yorumları