Hatay’ın İskenderun Belediyesi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na araç desteği sağladı.

TSK’nın Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na destekler devam ediyor. Operasyona, İskenderun Belediyesi de destek verdi. Belediye, 4 kamyon, 1 lobet, 1 greyder, 1 ekskavatör, 1 kamyonet ve 2 pikabı sınırda görevli askeri birliklere destek olmak amacıyla gönderdi.

“Şanlı ordumuzun yanındayız”

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kahraman Mehmetçiğin her daim yanlarında olduklarını söyledi. Dingil, TSK tarafından, hudut güvenliği ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Suriye’nin Afrin bölgesindeki teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın devam ettiğini belirtti. Dingil, “Terör odaklarına karşı vermiş oldukları mücadelede şanlı ordumuzun her zaman yanındayız. Zeytin Dalı Harekâtı ile sınırlarımızda barışın ve huzurun kalıcı olarak tesisini temenni ediyoruz” dedi.

“Her türlü desteğe hazırız”

Başkan Dingil, “Bizlerde belediye olarak yapılan istişareler sonucunda bölgede ihtiyaç duyulan iş makinelerimizi, sınıra askeri birliklere destek olmak amacı ile gönderdik. Ekiplerimiz ve araçlarımız sınır hattında bir süre görev yapacaklar. Bizler ordumuza her türlü desteği vermeye hazırız. Her zaman olduğu gibi Zeytin Dalı Harekatı’nda da dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Şanlı ordumuzu Allah muzaffer kılsın. Allah yar ve yardımcıları olsun” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Hüseyin Sözlü, sözünü tuttu: Oprukçu'yu konvoyla getirdi