Ana SayfaBelediyeİstanbul'da Eminönü – Cibali arasında ring seferi başladı!

İstanbul’da Eminönü – Cibali arasında ring seferi başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ocak ayında hizmete açılan Alibeyköy – Cibali Tramvayı’nı Eminönü’ne bağlayacak ücretsiz otobüs seferlerini başlattı.

İBB, Eminönü – Alibeyköy Tramvayı’nın ilk etabı olan Alibeyköy – Cibali Hattı’nı 1 Ocak 2021 tarihinde hizmete açmıştı.

Tramvaya talep gün geçtikçe artıyor

Haliç’te panoromik seyahat imkanı sunan ve Mecidiyeköy – Mahmutbey Metrosu ile entegre olan tramvaya talep gün geçtikçe artıyor. Bugüne kadar 400 bin yolcu taşınan hatta, yoğun günlerde yolculuk sayısı 10 bini aşıyor.Vatandaşların artan yolculuk taleplerini dikkate alan İBB, 25 Martta konuyu UKOME’ye götürerek, tramvay hattıyla entegre çalışacak ücretsiz İETT seferleri düzenlenmesini teklif etti.

Oy birliğiyle alınan kararın ardından ücretsiz ring seferleri bugün başladı.Bu kapsamda, tramvay hattının ilk durağı olan Cibali ile Eminönü arasında 15 dakikada bir seferler düzenleniyor. 2,5 kilometrelik Unkapanı Kadir Has Üniversitesi- Haliç Metro- Eminönü Kantarcılar güzergahında 2 araç aynı anda karşılıklı olarak seferlerine başlıyor. Sabah saat 06.00 ile 21.30 arasında yapılacak EC1 kodlu hatta, günde 125 sefer düzenlenmesi hedefleniyor.

İnönü Belediyesi esnafın içini ısıtıyor | TIKLAYIN

BİZİ TWİTTER’DA TAKİP EDİN

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler