Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı

İYİ Partili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Che Guevara’dan da alıntı yaptığı konuşmasında, ilçeye “komünizm” getirdiğini’ söyledi. Parkların temiz kullanılmamasını da eleştiren Saatcı, “Komünizm getirdik ama, temizlik getiremedik” dedi.

Fethiye Belediyesince yapılan Şehit Fethi Bey Parkı’nın açışı törenle yapıldı. Törene, Belediye Başkanı Behçet Saatcı, kent protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saatcı, açılış konuşmasında, “Biz Fethiye’ye komünizm getirdik. Nasıl mı? 3. Etap’ta sınıfsal farklılığı ortadan kaldırdık. Zengini fakiri, kapalısı açığı, okumuşu okumamışı, hepimiz oradayız. Bir zamanlar Türkiye’ye komünizm gelmesin diye mücadele et, şimdi sınıfları ortadan kaldır. Hayat insanı böyle yapıyor ne diyeceksin. Çok hoşuma gitti, geçen okudum. Che Guevara, ‘Yağmur komünisttir, rüzgar kapitalisttir’ demiş. Birisi her yere eşit dağıtır, diğeri zayıfları yıkar geçer. Gerçi biz hayat boyu, hep yıkılandan yana olduk ya…” dedi.

“Temizlik getiremedik…”

Saatci, “Komünizmi getirdik ama, temizlik getiremedik. Japonlar’ı Dünya Kupası’nda gördük. Onlar Budist, biz de sözde Müslümanız. Bizde temizlik imandan gelir değil mi? Nerede! 3. Etabı dolaştım, sigara izmariti ve çekirdek kabuğundan geçilmiyor. Bugün baktım, Dispanser Sokak da öyle. Temizletelim ancak bir yere kadar. Ertesi gün gelip, kullanacak olan yine sizlersiniz. Bulmak istediğiniz gibi bırakırsanız, işi çözeriz. Ülkeye biat kültürünün hakim olmaya başlamasından sonra, ne kural, ne uyarı, ne tabela fayda etmiyor. Herkesin başına zabıta dikemiyoruz. İş, siz Saygıdeğer Fethiyelilere düşüyor. Sahip çıkacaksınız” diye konuştu.
Konuşmanın ardından parkın açılışı yapıldı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökce, İYİ Parti'ye geçti