İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkhan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a parlamenter sisteme geçiş konusunda erken seçime gidilmesi çağrısında bulundu.

İyi Parti Bursa İl Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği bir programda konuşan Türkhan, Erdoğan’ın 2020 yılına kadar kesin bir karar vermesi gerektiğini belirtti. Erken seçime gidilmesi kararının ülke için en iyisi olacağını söyleyen Türkhan, İyi Parti’nin nasıl kurulduysa aynı çizgide olduğunu ifade etti.

Türkhan: Erdoğan 2020 Yılına Kadar Kesin Bir Karar Vermeli!

İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkhan
İyi Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkhan

Konuşmasına devam eden Türkhan, iktidar partisiyle herhangi bir anlaşma yapmaya çalışmak istemediklerinin altını çizdi. Parlamenter sisteme dönünceye kadar mücadele edeceklerini ifade etti. Ardından Erdoğan’ın 2020 yılına kadar kesin bir tarih vermesini istedi. Söz konusu erken seçim kararı ile kendilerinin de ülke için fedakarlıklarda bulunacaklarını belirtti. Sadece iktidara alternatif bir parti olmadıklarını, Türkiye için de savaştıklarını dile getiren İyi Parti Grup Başkanvekili, sonuna kadar savaşacaklarını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Bu konuşmaya Erdoğan’dan henüz bir cevap gelmedi. Taraflar söz konusu çağrının cevap bulmayacağını, bulsa bile erken seçime gidilmeyeceği fikrinde. Fakat sosyal medyada dönen konuşmalara bakılırsa Erdoğan’ın konuyla ilişkili olarak erken seçime gitme kararı alacağını düşünen epey vatandaş var. Türkhan’ın bu çarpıcı konuşması geceye bomba gibi düştü. Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği henüz bilinmiyor. Yüksek ihtimalle Erdoğan’ın cevap verip vermeyeceği konusu ile mesele devam edecek.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Mersin'de Burhanettin Kocamaz'ın yerine Ayfer Yılmaz aday