Aşırı yağışlar nedeniyle su baskınlarının olduğu bölgeler için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi, Aski personellerinin izinlerini kaldırdı. Ekipler, 24 saat çalışacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te geçtiğimiz aylarda aşırı yağışlar sonucu sel baskınlarının oluştuğu noktalar için harekete geçti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Tuna, 6 ilçedeki 15 noktada atık su ve yağmur suyu hattı çalışmalarına çarşamba gününden itibaren başlayacaklarını açıkladı.

“Bayram tatilinde 24 saat çalışılacak”

Trafik sıkıntısının az olması için bayram tatilinde de 24 saat çalışılacağını kaydeden Tuna, “Ankaramızda yağışlardan meydana gelen su baskınlarının önlenmesi, bundan sonra alt geçitlerimizde ve belli noktalardaki su baskınlarının yaşanmaması için çalışma başlatıyoruz. Önümüzdeki çarşamba gününden itibaren çalışmalara başlayacağız. Özellikle bayram süresince de bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süre zarfında ASKİ’nin izinleri kaldırıldı.Ekiplerimiz 24 saat çalışacak. Bu çalışmalar sırasında vatandaşlarımızın trafik noktasında rahatsızlığı olacak. Bu rahatsızlıktan dolayı da özür diliyoruz” dedi.

Çankaya, Altındağ, Mamak, Yenimahalle, Etimesgut ve Pursaklar’daki atık su ve yağmur suyu hatları çalışmalarının yapılacağı yerler arasında mayıs ayında su baskınının yaşandığı ve vatandaşların taşınarak kurtarıldığı Kızılay’daki Akay altgeçidi de bulunuyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Saint-Josse Belediye Başkanı Emin Kır, Başkan Kurt'u ziyaret etti