İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kentte toplu ulaşımı tamamıyla ücretsiz yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle 15 Temmuz akşamı saat 19.00’dan ertesi sabah saat 07.00’ye kadar kent genelindeki toplu taşımanın ücretsiz olması yönünde karar aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı ikinci toplantısı, belediye binasında gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katılmadığı toplantıyı, Başkan Vekili Sırrı Aydoğan yönetti. Toplantıda meclis üyeleri, 15 Temmuz’da halkın toplu taşımadan ücretsiz faydalanabilmesi yönünde karar aldı.

Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aydoğan, “Türkiye’nin sağduyulu tüm vatandaşlarını hiçbir ayrımı olmadan solcusuyla, sağcısıyla hiçbir ayrımı olmadan herkes ayağa kalktı bu büyük felaketi önledi. Bu gerçekten bu milletin başarısıdır. 15 Temmuz’da bu millet hiçbir şey düşünmeden tüm Türk halkı olarak elinden geleni yaptı ve bunu engelledi. İnanıyorum ki bundan sonra Türkiye’de böyle şeyler olmasın. Demokrasi yerleşsin, adalet, hak ve hukuk yerleşsin. Millet mutlu olsun. İhtilal ile mutluluk olmaz. İhtilal ile mutlu olanlar ancak belli bir sınıf ve gruptur. Onun için bu olayı başardık bundan sonra böyle bir şey olmasın” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Özel toplu taşıma kooperatiflerine indirim