İzmirli başkanlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne destek veriyor. Yürüyüş, 14’üncü gününde devam ediyor.

İzmirli başkanlar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne destek veriyor. Yürüyüşte, İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve belediye başkanları Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyor.

“Fizik ve moral seviyesi yüksek”

Seferihibar belediye Başkanı Başkan Soyer, “Genel Başkanımız son derece iyi bir tempoyla yürüyor. Hem fizik hem de moral seviyesi yüksek. Güçlü ilerliyor. Yürüdükçe kalabalık da artıyor. Sıcak etkisini çok arttırdı ancak Genel Başkanımızın temposunda, kendisinde bir gerileme zayıflama yok. Yürüyenlerin enerjisi çok yüksek. Genel Başkanımızın kararlılığı azmi enerjisi yürüyenlere de yansıyor. Provokasyonlara rağmen yürüyen kitle çok duyarlı. Sataşmalara cevap verilmiyor. Sadece alkışlanıyor” ifadelerini kullandı.

SODEM 4 Temmuz’da yürüyüşte

Aynı zamanda Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Başkanı da olan Soyer, SODEM olarak 4 Temmuz’dan itibaren tüm üye belediye başkanlarıyla tam kadro yürüyüşe katılacaklarını ve yürüyüşün finalinde yer alacaklarını bildirdi.

“Toplumun özgürlüğü için yollardayız”

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ise, “Bu ülkenin eşit yurttaşı olduğumuzu hatırlatmak için, toplumun her kesiminin özgürlüğü için yollardayız. Biz, herkes için adalet istiyoruz. 80 milyon, bir arada ve huzur içinde yaşasın istiyoruz. Bilinçli bir şekilde, provokasyonlara gelmeden, hak, hukuk ve adalet diyerek örgütlü bir şekilde devam eden yürüyüşümüze destek veren yurttaşlarımızı yürekten kutluyorum. Hep birlikte bu güzel ülkemizde yanlış giden işlere ‘dur’ demenin mutluluğunu yaşıyoruz. Umarım bu örgütlü mücadelemiz sonuç verir ve bu güzel vatanımızda bir daha ‘adalet’ için hiç kimse yollara düşmek zorunda kalmaz. Yaşasın adalet” diye konuştu.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şanlıurfa'da nitelikli eleman amacıyla 80 kurs açılacak