Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 26. Olağan Meclis Toplantısı’nda, jeotermal kaynaklarla ülke ekonomisine daha fazla gelir sağlama konusu masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Jeotermal kaynaklar bütün yönleriyle ele alındı. Toplantısını jeotermal zengini Denizli’de yapmasını bölge açısından da oldukça önemli buluyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 26. Olağan Meclis Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Üç gün süren toplantıda Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen belediye başkanları, meclis üyeleri ile akademisyenler ‘Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Kullanılması’ konusunu masaya yatırdı. Jeotermal kaynakların verimli kullanılması, sağlık turizmine katkıları, farklı iş kollarında kullanımı ve jeotermal kaynaklara sahip şehirlerin potansiyelleri toplantının öne çıkan gündem maddeleri oldu. Jeotermal kaynakların Türkiye ekonomisine daha fazla katkısının ele alındığı toplantının sonunda katılımcılara yönelik teknik bir gezi gerçekleştirildi.

Denizli’nin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini kapsayan gezide, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale travertenleri ile Kleopatra Antik Havuzu’nu gezen katılımcılar, yine rehber eşliğinde Laodikya Antik Kenti’ni de ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ev sahipliği yaptıkları toplantının oldukça verimli geçtiğini belirterek, “Jeotermal kaynakların en verimli şekilde kullanılması bizim de önceliklerimiz arasında. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin, Sağlıklı Kentlerde Jeotermal Kaynakların Kullanılması konulu toplantısını jeotermal zengini Denizli’de yapmasını bölge açısından da oldukça önemli buluyoruz. Üç gün süren toplantılarla Jeotermal kaynaklar bütün yönleri ile ele alındı. Elimizdeki değerleri en iyi şekilde kullanmanın ve bu kaynaklara sahip olan bölgelerin potansiyelleri değerlendirdik. Jeotermal kaynakların Türkiye ekonomisine daha fazla katkısının ele alındığı toplantının şehrimize ve ülkemize güzel katkıları olacağını düşünüyorum” dedi.

020

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Başkan Behçet Saatcı, localara tepki gösterdi