İstanbul Kadıköy Belediyesi tarafından, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen “Kadıköy Belediyesi Çocuk Kitapları Günleri” başladı.

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Çocuklara Kitapları Günleri” başladı. Etkinlik, Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Etkinlik, 4 Şubat’a kadar devam edecek.Kadıköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Prof. Dr. Simten Gündeş, bu yıl beşincisi düzenlenen etkinliği, sömestir tatiline denk getirmeye çalıştıklarını söyledi. Gündeş, “Kadıköy Belediyesi Çocuk Kitapları Günleri”nin artık geleneksel hale geldiğini kaydederek, “Her yıl katılımcı yayınevi sayımız artarak devam ediyor. Bu yıl ki etkinliğimizde ise 23 büyük yayınevi yer alıyor” dedi.

“Tiyatrodan çıkıp, kitaplara koşturuyorlar”

Gündeş, “Yarıyıl Şenlikleri” kapsamında çocukların aynı zamanda Kozyatağı Kültür Merkezi içerisindeki, indirimli tiyatro gösterilerinden faydalandıklarını da dile getirdi. Gündeş, “Burada çocuklar tiyatrodan çıkıp, kitaplara koşturuyorlar. Aynı zamanda burası bir alışveriş merkezi olduğu için çocuklar yemek de yiyebiliyor. Böylelikle daha keyifli ve interaktif bir zaman geçiriyorlar” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında ayrıca, söyleşi ve imza günlerinin yanı sıra öykü canlandırma ile okuma atölyeleri de gerçekleştirilecek. Ücretsiz ziyaret edilebilecek etkinlikte, aralarında Epsilon, Yapı Kredi ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’nın bulunduğu yayınevlerinin masal, hikaye, roman, boyama, bilim kurgu ve sanat türündeki kitapları izlenime sunuluyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  IDEA Kadıköy, Kadıköylülerin hizmetine giriyor