tamir ve araba bakımı eğitimi 2

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, toplumsal cinsiyette eşitlik sağlamak amacıyla, kadınlara tamir ve araba bakımı eğitimi veriyor. Kurslarda; lamba, sigorta, musluk tamiri ve motor, lastik, yağ bakımı gibi eğitimler veriliyor. 

ESKİŞEHİR – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, kadınların günlük yaşamını ve el becerilerini güçlendirmelerini sağlamak amacıyla Tamir Kursu ve Araba Bakım Kursu veriyor. Yeni dönem için kayıtların alınmaya devam ettiğini ifade eden yetkililer, kadınları her alanda güçlendirmek istediklerinin altını çizdi. Kurslar, Büyükşehir Belediyesi Eşitlik Birimi tarafından toplumsal cinsiyette eşitlik sağlamak amacıyla düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ve alanında uzman personellerce verilen kurslarda kadınlara, lamba ve sigorta tamiri, avize takma, sehpa tamiri ve montajı, çerçeve takma ve musluk tamiri, motor bakımı, lastik, silecek, yağ ve far bakımı eğitimleri veriliyor.

Tamir ve araba bakımı eğitimi büyük ilgi görüyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, teorik eğitimlerin ardından uygulamalı eğitimlerin de yapıldığını ifade etti. Yetkililer, “Büyükşehir Belediyesi olarak kadınları her alanda güçlendirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Eşitlik Birimi’mizin faaliyetleri arasında yer alan Evde Tamir Kursu ve Araba Bakım Kursu da kadınlarımız tarafından büyük ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyemizden eğitim desteği isteyen kadınlarımıza ücretsiz olarak verdiğimiz bu kurslar ile kadınların bilgi-beceri düzeylerini arttırmak suretiyle kendilerini güçlendirme hizmeti vermekteyiz. Biliyoruz ki kadınlara imkan verildiğinde yapamayacakları hiçbir iş yok” dedi.

Yetkililer, kurslara kayıt olmak isteyen kadınların 0222 220 76 88-99 üzerinden ESMEK’ten bilgi alabileceğini sözlerine ekledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Havalar ısınınca yine çiçeklendi Eskişehir