Geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem veren İstanbul’un Kağıthane Belediyesi, 2018 yılının ilk ayında kendi rekorunu kırarak tam 940 ton geri dönüşüm malzemesi topladı.

Kağıthane Belediyesi, ilçe genelinde yaptığı geri dönüşüm çalışmalarının meyvelerini toplamaya devam ediyor. Oluşturulan 10 ayrı ekip ile belirli adreslerdeki ev ve işyerlerini ziyaret ediyor. Ekipler, vatandaşlara geri dönüşüm konusunda bilgilendirme yapıyor. Kağıthane Belediyesi, bilgilendirmenin yanı sıra vatandaşlara mavi poşet ve bilgi broşürü de bırakıyor. Belediye, vatandaşların geri dönüşüm konusunda bilinçlenmesine katkı sağlıyor.

370 bin ağaç kurtarıldı

Kağıthane Belediyesi 2018 yılının ilk ayında tam 940 ton geri dönüşüm malzemesi topladı. Son 5 yılda 21 bin 600 ton geri dönüştürülebilir atık toplayan Kağıthane Belediyesi bu sayede 370 bin ağaç kurtardı. Bilgilendirme ekibinin dağıttığı mavi poşetlere, vatandaşlar, evlerindeki geri dönüştürülebilir malzemeleri dolduruyor. Vatandaşlar bunları mahallelerde anons yaparak dolaşan kamyonlara teslim ederek geri dönüşüm çalışmalarına katkı sağlamış oluyor. Bunun yanı sıra ekipler, her akşam saat 21.00’de ilçedeki büyük market ve alışveriş merkezlerini de ziyaret ediyor. Belediye ekipleri buralardan da geri dönüştürülebilir atıkları toplayarak tesislere götürüyor. İlçedeki okullarda verilen çevre eğitim seminerleri ile çocuklara da çevre bilinci aşılanması hedeflenirken okul bahçelerinde de özel olarak yapılmış geri dönüşüm kafesleri bulunuyor. Ana cadde ve sokaklarda çalışan temizlik personelleri ise geri dönüştürülebilir atıkları çöplerden ayrı özel bir haznede biriktirerek atıkların tekrar kullanılabilir hale getirilmesine olanak sağlamış oluyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  5 kıtadan 100 karikatür 'gelecek' için buluştu