Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’i makamında ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çalışma ve projeleri yerinde incelemek amacıyla Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’i ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu Kağıthaneli gençlerle de buluşarak Bakanlığın çalışmalarını onlarla da paylaştı.

Bakan Kasapoğlu’nun Kağıthane’deki ilk durağı belediye binası oldu. Başkan Mevlüt Öztekin’e yeni görevi için hayırlı temenniler de bulunan  Bakan Kasapoğlu çalışma ve projeleri değerlendirdi. Bakan Kasapoğlu; ‘’ Başkan Öztekin’in genç ve dinamik ekibiyle Kağıthane’ye güzel projeler kazandırmak için azimle çalışacağına inanıyorum. Kendisi İstanbul’un en genç belediye başkanlarından biri. Çocuk ve gençlere yönelik de oldukça önemli projeleri var. Bu projelerle Kağıthane’nin geleceği daha da güzel olacaktır.’’ dedi.

Başkan Öztekin Projeleri Açıkladı

Bakan Kasapoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Bakan Kasapoğlu’na teşekkür etti. Başkan Öztekin önümüzdeki beş sene boyunca çocuk ve gençler için birçok projeler hazırladıklarını ifade ettiği konuşmasında projeleri paylaştı. Başkan Öztekin’in paylaştığı çalışmaların temel konuları ise şu şekilde: ’Uygulamalı Eğitim Platosu, Uzay Evi Projesi, Stüdyonuz Bizden, Kültür ve Sanat Akademileri, Proje Üretim Merkezi, Bağımlılıkla Mücadele Merkezi, Engelliler Eğitim Kampüsü, Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi, Kreşler, İstihdam Hizmet Noktası, Gençhane Projesi, Sporcuhane, Çocuk Kütüphaneleri, Genç Girişimci Merkezi, Spor ve Yürüyüş Yolları, Kağıthane Gençlik Kulübü, Yeni Okul Projeleri, Spor Kompleksi, Engelliler Merkezi ve Kağıthane Bisiklet Yolları…’

Bakan Kasapoğlu Gençlerle Bir Arada

Belediyedeki görüşme sonrasında Bakan Kasapoğlu ve Başkan Öztekin tarihi Sadabad Bölgesi’nde kısa bir gezintiden sonra, birlikte TÜGVA Kağıthane İlçe Temsilciliği’nde gençlerle buluştular.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu burada gençlere On Bin Pota ve Yüzme Bilmeyen Kalmasın projelerini anlattı. Bakan Kasapoğlu, “Basketbolu yaygınlaştırma adına ‘Yer gösterin pota yapalım’ anlayışıyla inşallah 10 bin potayı hızlı bir şekilde Türkiye genelinde yaygınlaştıracağız.” dedi. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesindeyse Türkiye genelinde 70 ilden 124 bin 627 öğrencinin yüzme eğitimi aldığını açıkladı.

İnceleyin:  Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına İzmir Büyükşehir Belediyesi Koştu

Bakan Kasapoğlu, Kağıthane’de gençler için birçok spor alanının bulunduğunu belirtirken gençlerin bu imkanlardan en iyi şekilde faydanlanması gerektiğini ifade etti. Görüşmenin sonunda Bakan Kasapoğlu, Başkan Öztekin ve Kağıthaneli gençler hep birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

Facebook Yorumları