Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’nın Battalgazi ilçesine yapılacak olan 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemeler yaparak, yetkililerden bilgi topladı.

MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Daire Başkanları ve şube müdürleri de inceleme gezisi sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’a,eşlik etti.

Başkan Gürkan, Battalgazi Devlet Hastanesinin Malatya’ya kazandırılacak olmasından dolayı duyduğu mutluluğu ve memnuniyeti dile getirirken; “Büyükşehir Belediyesi olarak, bizlerin üzerine düşen görevi hızlı bir şekilde yerine getirerek, elimizden gelen gayreti çabayı göstereceğiz. Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanımız ile görüştük. Cumartesi günü Sağlık Bakanlığımız burada, UMKE Bölgenin en büyük tatbikatı şeklinde bir çalıştayları olacak. Sağlık Bakanımızı buraya davet ettik. Hastanedeki yapılan çalışmaları yerinde görüp, inceleme yapacaklarını bizlere ifade ettiler.” açıklamalarını yaptı.

Başkan Gürkan: Halkımız ile birlikte yoğun bir çaba ve gayret gösterdik.

 

Hastanenin inşaatının bir an önce tamamlaması ve Malatya halkına  sunulması noktasında yoğun çaba ve gayret gösterdiklerini söyleyen Gürkan; “Buranın temel atma aşamasının öncesinde yerin TOKİ’ye verilmesi, tekrar Sağlık Bakanlığına ve hastane yapılması ve ihale yapılması noktasında gerçekten halkımız ile birlikte yoğun bir çaba ve gayret gösterdik. Bu çaba ve gayretin sonucunda, bugün burada yoğun bir çalışma içerisindeler. Bu çalışmalar daha da artarak devam edecek. Mevcut araçların daha da artırılması noktasında Bakanlığımıza gerekli talebimizi ilettik. İlgili firma da gerekli tedbirleri alarak buradaki çalışmaların hızlandırılması ve inşaatın bir an önce bitirilerek sağlık açısından gerekli hizmeti verebilecek bir fiziki yapının ortaya çıkması noktasında gerekli gayret gösterilecektir. Bu hastanemizin Malatya’mıza, Battalgazi’mize ve burada yararlanacak tüm insanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını ve en kısa sürede bitirilmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Malatya'da 'Onur Ödülü' olacak isimler belirlendi