Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bisiklet sporcusu Arda Işık, ‘15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Yarışı’nda üçüncü oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ‘15 Temmuz Şehitleri Anma ve Demokrasi Yarışı’, Muğla’da sona erdi. 15 Temmuz’da Muğla –Marmaris karayolu üzerinde gerçekleşen yarışlara Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, gençler ve yıldızlar kategorilerinde 9 bisikletçi de yarışa katıldı. Sporcuların kupa için kıyasıya mücadele ettiği etkinlikte gençler kategorisinde yarışan Arda Işık, 60 km uzunluğundaki parkuru 1.20:46’lık derecesiyle tamamlayarak üçüncülük kupasını hak eden kişi oldu.

“Arda, Milli Takıma Aday Sporcumuz.”

Yarışların ardından  Arda Işık’ı ilk tebrik eden isim Büyükşehir Belediyespor Kulübü Baş Antrenörü Cengiz Uçkan oldu. Sporcusunu başarısından dolayı kutlayan Uçkan,  bu tür turnuvalarda yer almanın önemini vurgulayarak, “Arda, milli takıma aday sporcumuz. Bu yarışa katılan birçok sporcumuz ilk defa böyle bir organizasyonda yer aldı. Biz yetiştirici bir kulübüz. Burada sporcularımız gelecek organizasyonlar için önemli tecrübe kazandı” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şeyma Döğücü, vatandaşların kandilini kutladı