Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi ile Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde BU + Açık Ders Etkinlikleri Anadolu’da ilk kez Malatya ilinde gerçekleştiriliyor. Program Kapsamında organize edilen 4 etkinlikten biri son zamanlarda bilinçlenilmesi gereken konulardan.

Deprem: Bildiklerimiz, Bilemediklerimiz

“Deprem: Bildiklerimiz, Bilemediklerimiz” konulu konferans, yoğun bir katılıma şahit oldu. Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen konferansın açılış konuşmasını Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan yaptı. Özkan, Açık Ders etkinliklerini 2016’dan bu yana İstanbul’da ilçe belediyeleriyle dayanışma içerisinde başarıyla sürdürdüklerini kaydetti.

Depremin Belirlenmesi Çalışmaları Devam Ediyor

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, slayt gösterisi ile deprem konusunda bilinçli bir halk için konferans verdi.

Sonrasında Prof. Dr. Haluk Özener, konferans kapsamında depremlerin nasıl meydana geldiğine ve fay hatları çeşitlerine değindi. Depremin önceden bilinip bilinemeyeceği konusunda da konuşan Özener, depremin önceden bilinebildiğini söyleyenlerin olduğunu, bu konuda kendilerinin de birtakım çalışmalar yaptığını dile getirdi.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eskişehir'de, 'Gel Beraber Oynayalım' sergisi açıldı