• Son dönemde hayata geçirdiği projelerle, Bursa kamuoyunda ses getiren Karacabey Belediyesi’nden, yeni bir müjdeli haber de çocuklar için geldi. 
  • Karacabey Belediyesi ile özel ve resmi kurumlarla geliştirilen ortak projeler çerçevesinde, Karacabey Harası olarak bilinen TİGEM Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü ile imzalanan protokolle, hara arazilerinde çocuklar için spor alanları ve sosyal tesisler inşa edilecek. 

Son dönemde hayata geçirdiği projelerle, Bursa kamuoyunda ses getiren Karacabey Belediyesi’nden yeni bir müjdeli haber de çocuklar için geldi.

Karacabey Belediyesi ile özel ve resmi kurumlarla geliştirilen ortak projeler çerçevesinde, Karacabey Harası olarak bilinen TİGEM Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü ile imzalanan protokolle, hara arazilerinde çocuklar için spor alanları ve sosyal tesisler inşa edilecek.

Karacabey Harası’nın enfes doğal güzellikleri içinde gerçekleştirilecek tesislerde, çocuklar için sosyal aktivitelerin yer alacağı tesisler ve tüm spor dallarına yönelik sahaların yanı sıra; ücretsiz at binme kurslarının da verileceği ve tesislerin, tüm Güney Marmara’ya hizmet verecek kapasitede olacağı kaydedildi.

Hara ile Başlatılan Yeni İş Birliği Döneminden Karacabeyliler Memnun

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü görevine yeni başlayan Ahmet Karakeçe ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan arasında geçtiğimiz hafta imzalanan protokol çerçevesinde, hayata geçirilecek projenin ilçenin sosyal anlamda olduğu kadar, diğer tüm yönleri ile ilerlemesine önemli katkılar sağlayacağının altını çizen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey Harası ile başlatılan yeni dönemin, tüm ilçe halkında büyük bir memnuniyet yarattığına vurgu yaptı.

Ali Özkan: “Karacabey Harası Ülkemizin Gözbebeği”

Karacabey Harası’nın, ülkenin gözbebeği bir kurumu olduğuna ve yüzyıllardır ülke tarım ve hayvancılığına liderlik ettiğine vurgu yapan Özkan, bölgede sosyal, kültürel ve sportif anlamda da oldukça önemli potansiyel kaynakların bulunduğunu belirterek, bu projelerin tüm Bursa ve civar il ve ilçelerin yanı sıra, ülke geneline de hizmet sunabilecek kapasitede bulunduğuna dikkat çekti. Belediye Başkanı Ali Özkan, bu hizmetlerin yaratılmasında gösterdiği yakın ilgi için de Karacabey Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe’ye teşekkürlerini sundu.

İnceleyin:  Digital demokrasi dönemi başlıyor

Ahmet Karakeçe: “Ülke Tarımına, Öncülük Etmekten Gurur Duyuyoruz”

Karacabey Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe de yaptığı açıklamada; “Karacabey Tarım İşletmemiz, 1300’lü yıllarda Çiftlikat-ı Hümayun adı ile kurularak, tüm Osmanlı İmparatorluğu’na başta at yetiştiriciliği olmak üzere; tarım ve hayvancılık konusunda öncülük etmiş bir kuruluştur. İşletmelerimiz 1926 yılında, Ziraat Vekâletine devredilerek, Karacabey Harası olarak faaliyetlerde bulunmuş ve 1984 yılından itibaren ise TİGEM bünyesinde ülkemize öncülük etmeyi gururla sürdürmektedir. Karacabey Belediyesi ile gerçekleştirilecek ortak projeler çerçevesinde, Karacabey Harası’nın geleceğimizin teminatı çocuklarımızın tüm yönleri donanımlı nesiller olması adına önemli bir sosyal aktivite alanı olmasından büyük memnuniyet duyuyor ve bu işbirliğinin daha da geliştirilmesine büyük önem veriyoruz” şeklinde konuştu.karacabeyharasi

Facebook Yorumları