Adana’nın Çukurova Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Belediyesi ile imzaladıkları kardeş şehir protokolü nedeniyle, ilçeye “Emekli Dinlenme Evi” yapacak.

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesi Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, kardeş Şehir olarak ilan ettiği Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti. Çukurova Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısında oy birliğiyle alınan kararla kardeş şehir ilan edilen, iş makinesi ve bir takım ihtiyaç malzemesi hibe edilen Dumlupınar Belediyesinin Başkanı Niyazi Tezcan ve ekibi Adana’ya giderek, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e ziyarette bulundu.

“Son derece mutluyuz”

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan ve ekibine ziyaretleri için teşekkür etti. Çetin, “Sizi burada misafir etmek bizim için bir onur. Dumlupınar gibi kardeş şehrimiz olduğu için son derece mutluyuz. Meclisimizden Dumlupınar ilçemize yardımda bulunmak için karar aldık. Gücümüz yettiğince elimizden geldiğince Dumlupınar’a yardım edecek ve ilişkileri güçlendireceğiz. Dumlupınar’ı hiçbir açıdan mağdur etmeyeceğiz. Dumlupınar’a yapılacak projeler için meclis üyeleri ile birlikte bir ziyaret gerçekleştireceğiz’’ dedi.

“Bizleri gördünüz, duydunuz”

Başkan Niyazi Tezcan, ziyarette yaptığı açıklamada, “Bizlere katkıda bulundunuz. 700 kilometre uzaktan bizleri gördünüz, duydunuz. Demekki gönül gözü açık olunca uzaklık pek bir şey değiştirmiyor. Türkiye’nin kalbine sahip çıktınız. Cumhuriyet’in temelinin atıldığı yerlere parti gözetmeksizin sahip çıkmanız bu sizin ne kadar kadirşinaz bir başkan olduğunuzu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan ve ekibine, Dumlupınar’da “Emekli Dinlenme Evi” yapmayı planladıklarını söyledi. Çetin, heyeti, örnek olması amacıyla Çukurova Emekli Dinlenme Evi’ne götürdü.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Çukurova Belediyesi asgari ücreti 2 bin 450 TL yaptı