Anadolu’nun medeniyetler başkenti Antakya’nın Medeniyetler Korosu, barış ve kardeşliğin sesini yaymaya devam ediyor.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde kente gelen Antakya Medeniyetler Korosu, Şehir Tiyatrosu’nda muhteşem bir konser verdi

Üç semavi dine ve altı mezhebe mensup kişilerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu’nun Kayseri Şehir Tiyatrosu’ndaki konserini Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Kayseri protokolü ile birlikte izledi. Konsere vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

“Kendinizle gurur duyacaksınız”

Konser öncesi bir açıklama yapan Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, “1 saatlik konserin sonunda bu kapıdan çıkarken hepiniz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuz için kendinizle gurur duyacaksınız. Bunu garanti ederiz” sözleriyle büyük alkış aldı. Medeniyetler Korosu, bu sözün gereğini yerine getirerek Anadolu’nun tüm renklerine yer veren ve kardeşliği vurgulayan muhteşem bir konser verdi. Medeniyetler Korosu izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Konser sonunda sahneye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bizlere bu anlamlı geceyi yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz” diyerek tüm koro üyelerini tebrik etti.

 

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Kayseri Doğal Ürünler Bahçesi yeni sezonu açtı