Ana SayfaAkıllı KentlerKayseri, 'Akıllı Şehir Buluşmaları' ile geleceğe hazırlanıyor

Kayseri, ‘Akıllı Şehir Buluşmaları’ ile geleceğe hazırlanıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kenti geleceğe hazırlamak ve teknolojik imkanlardan faydalanmak amacıyla “Akıllı Şehir Buluşmaları” başlattı. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Şehircilik Çalıştayı’nın ardından önemli toplantılar dizisine başladı. Akıllı Şehir Buluşmaları adıyla gerçekleştirilen toplantılarla Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimler Teknopark ve üniversitelerle bir araya getiriliyor. İlki İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan buluşmaya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, toplantıların çok verimli sonuçlar getireceğine inandığını belirtti.

Akıllı Şehir Buluşmaları ile teknolojiye odaklanıldı

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, “Hem ilimizdeki teknolojik imkanlardan faydalanmayı hem de birimimizi geleceğe hazırlamayı amaçlıyoruz” dedi. Kayseri’yi her yönüyle en güzel şekilde geleceğe hazırlamak için çalıştıklarını belirten Büyükkılıç, “Günümüzün koşullarına şehrimizi ve neslimizi uyarlamak, gençlerimizi donanımlı bir şekilde yetiştirmek hepimizin görevi olmalı” diye konuştu.

Kayseri için dört üniversitenin ve Teknopark’ın önemli bir şans olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, bu kurumların da desteğini alarak, her alanda hayatı kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara devam edeceklerini vurguladı.

Bilgi teknolojileri alanındaki ihtiyaçlar da belirlenecek

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Emre Yaylagül de, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin, altyapı kuruluşlarının ve ilçe belediyelerinin ihtiyaçlarının Kayseri’de karşılanabileceğini anlattı. Yaylagül, bu toplantılarla bilgi teknolojileri alanındaki ihtiyaçların da ortaya konacağına değindi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Metin Kızılkan ise, itfaiye teşkilatının hizmet alanları ve teknolojik ihtiyaçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ABD3092

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler