Ana SayfaÇevre'Yeşil Gaziantep' için imzalar atıldı

‘Yeşil Gaziantep’ için imzalar atıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kentte yeşil alanları genişletmek amacıyla, “GIZ İyi Niyet Antlaşması Protokolü”ne imza koydu. Proje kapsamında Gaziantep’e 550 bin fidan dikildi. 250 kişi de bahçıvan olarak yetiştirilecek. 

Metropol şehri Gaziantep’te yeşil alanları genişletmek ve korumak amacıyla Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde Alman Uluslararası İş Birliği Kurumu (GIZ), Internationaler Bund (IB), Alternatif Yaşam Derneği (AYDER), Darülaceze Vakfı ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) yetkilileri, Büyükşehir Belediye Başkanlığında “GIZ İyi Niyet Antlaşması Protokolü” imza töreninde bir araya geldi.

Yeşil bir kent hedefiyle 550 bin fidan dikildi

İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Alman Federal Hükümeti’nin katkılarıyla 550 bin fidan diktiklerini söyledi. Başkan Şahin, “Gaziantep’te 6 milyon euro’luk proje tamamlandı. Bu fidanların içerisinde bir zeytin ormanı, bir lavanta ormanı oluşturuldu. Mayıs ayında Yavuzeli’nde mor bir orman görülmesi hedefleniyor. Havalimanından Gaziantep’e gelen yolda çevre ağaçlandırma çalışmasında sona yaklaşıldı. İstihdama dayalı bir proje yapılacak. Bu kapsamda 250 kişiyi bahçıvan olarak yetiştireceğiz. Antep’i çok daha keyifli ve yeşil bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. ‘Yeşil Gaziantep’ düsturuyla havası, suyu ve toprağıyla daha temiz, kişi başına düşen yeşil alanı fazla bir şehirle yeşili korumak amaçlı bize verdikleri desteklerden dolayı tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Hem çevreci hem de istihdam yaratan bir proje

Bu projenin hem çevreci hem de istihdam üreten bir proje olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, “Burada herkes kazanacak. Devamlılığı ve sürdürülebilirliği kapsamında yoğun çalışıyoruz. Bütün paydaşlara ve ekibime teşekkür ediyoruz. 2020 yılına girerken çok temiz ve sağlıklı bir projeye imza atmış olacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR “DAHA YEŞİL BİR GAZİANTEP” İÇİN DÜĞMEYE BASTI 1

BENZER HABERLER

Yanıtla

Lütfen yorumunuzu yazınız
Adınızı giriniz

En popüler Haberler

Son Yorumlar

Abdullah ŞENER on Kent yazıncısı olmak
Abdullah sahlebci on Origami ile kağıttan mucizeler