2020 yılının ilk meclisi yapıldı 1

Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan, “İlçemizde kurulacak yerli otomobil fabrikasında üretilecek yerli otomobilin birincisi Cumhurbaşkanımıza ait. İkincisini sadece Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza bırakabiliriz. Üretilecek üçüncü araca ise Gemlik Belediyesi olarak talibiz” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’te kurulacak yerli otomobil fabrikasında üretilecek üçüncü yerli otomobile talip olduklarını açıkladı. Gemlik Belediye Meclisi, Başkan Sertaslan’ın yönettiği 2020 yılının ilk oturumu için Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Hizmet Binası’nda toplandı. Gemlik Belediyesi’ne çok büyük görevler düştüğünü vurgulayan Başkan Sertaslan, “Bu konuyu ıskalarsak Gemlik çok ciddi sorunlar yaşar. Gemlik’i hazır hale getirirsek, yerli otomobil fabrikası boynumuza takılmış bir şeref madalyası haline gelir. Üretilecek yerli otomobilin birincisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ait, ikincisini sadece Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a bırakabiliriz. Üretilecek üçüncü araca ise Gemlik Belediyesi olarak talibiz. Bu araç Gemlik Belediyesi’nin hakkıdır” dedi.

Yerli otomobil açıklamasıyla göç baskısı altına girdi

Başkan Sertaslan, Gemlik’in zeytinin başkenti ve Marmara’nın incisi olmasının yanında, 60 yıllık bir rüyaya da ev sahipliği yapacağını söyledi. Yerli otomobil üretimiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gemlik’i işaret ettiği andan itibaren ilçenin çok ciddi bir şekilde göç baskısı altına girdiğini vurguladı. Başkan Sertaslan, “Herkesin gözünde ve kalbinde olan bu iş için kentimizi hazırlamalıyız. Nüfus artışı muhtemel görünüyor. Kentimizi sosyal donatı ve konut alanları hazırlamamız lazım. Önümüzde zeytin koruma ve mera koruma kanunu gibi birçok engel var. Planlarımızın onaylanmasında ciddi sorunlar yaşıyoruz. Bütün bu konularda hazırlık yapacağız” şeklinde konuştu.

İşkur’a kayıtlı 12 bin işsiz ile ilgili araştırma yapılıyor

Gemlik’te 12 bin işsiz olduğunu ifade eden Başkan Sertaslan, bu konuda İşkur’dan bilgi aldıklarını ve detaylarını da istediklerini anlattı. İşkur’a kayıtlı olanların hangi alanlarda istihdama uygun olduklarına yönelik çalışma yaptıklarını söyleyen Sertaslan, “Bu bilgileri hazırlayıp hem Cumhurbaşkanımızla hem de Büyükşehir Belediyemizle paylaşacağız” açıklamasında bulundu.

İnceleyin:    Efeler’de Sanatçılara Belediye Başkanı Fatih Atay’dan Çağrı

2020 yılının ilk meclisi yapıldı 2

 

Facebook Yorumları