İstanbul’un Kartal ilçesinde kuruduğu için kesilmiş olan bir ağacın gövdesi, “Ağaçlar Kitap açıyor” projesiyle küçük bir kütüphaneye dönüştürüldü.

Kartal Belediyesi çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kuruduğu için kesilen bir ağacın gövdesini adeta yeşertti. Ağaç gövde, vatandaşların kullanımı için küçük bir kütüphaneye dönüştürüldü. Kütüphaneye, minik kitap kurtlarının ilgisi de yoğun oldu. Yaklaşık 100 kitabın yer aldığı kitaplıkta, Nutuk’tan çocuk kitaplarına, siyasi araştırmalardan, macera romanlarına pek çok türde kitap bulunuyor.

“Kitapseverlerin uğrak yeri olacak”

Bayram Demirkol Parkı’nda yer alan kitap okuma köşesini Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars da ziyaret ederek, kitap okuyanlarla sohbet etti. Tozkoparan, “Kentin yorucu ve bunaltıcı stresinden uzaklaşmak isteyen kitapseverlerin uğrak yeri olacağını düşünüyorum. Daha yeni bitmiş olmasına rağmen minik kitapseverlerin ilgisini çektiği belli. Bu çalışmayla çocuklara ve gençlere daha çok kitap ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Şehitkamil Sanat Merkezi şeflerden tam not aldı