Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, 14-22 Ekim tarihlerinde 1. Kayseri Kitap Fuarı düzenlenecek. Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak olan fuara ünlü şair ve yazarlar da katılacak.

Büyükşehir Belediyesi tarafından, 1. Kayseri Kitap Fuarı düzenlenecek. Fuara, 110 yayın evi, 200’ü aşkın şair, yazar ve sanatçı katılacak. 9 gün sürecek olan kitap fuarı’nda Kayserili yazarlar için de “Kayserili Yazarlar Standı” açılacak. Fuar süresince Kayserili yazarların okurları ile buluşma imkanı sağlanacak. Kitap Fuarı süresince söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinlikleri ile birlikte sayısız etkinlik gerçekleştirilecek. Fuar hakkında detaylı bilgilere www.kayserikitapfuari.org sitesinden ulaşılabilecek.

Kitap Fuarı ile ilgili 10 Ekim Salı günü Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda bir basın toplantısı yapılacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin fuarla ilgili paydaşı olan Erciyes Üniversitesi’nde 10 Ekim Salı günü Fuarın tanıtımı için gençlik konseri düzenlenecek. Konsere ünlü sanatçılar İlyas Yalçıntaş ve Buray katılacak. Fuar süresi boyunca şehrin belirli bölgelerinden ring servisleri ile fuar alanına ücretsiz ulaşım da sağlanacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, fuarların kültürel ve sanatsal yanına daha çok dikkat çekerek, Kayseri’yi tarihsel süreçteki dokusuna ve yapısına uygun olarak bir kitap merkezi haline getirmek istediklerini söyledi.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Dündar: “Muhtarlar Bizim Yol Arkadaşımız”