Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kente 5 yıldızlı sosyal tesisler kazandırıyor. Belediyenin Yemliha’ya yaptırdığı sosyal yaşam merkezi hizmete başladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı sosyal yaşam merkezlerine bir yenisi daha ekledi. Belediye tarafından yaptırılan Yemliha Sosyal Yaşam Merkezi faaliyete başladı. Merkezde 2 adet 85’er metrekare büyüklüğünde yüzme havuzu, düğün, nişan, konferans gibi toplu etkinliklerin yapılabileceği yaklaşık 400 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı salon, KAYMEK kurslarının verileceği 5 adet derslik, fitness salonu, internet salonu, kütüphane ve kadınlar lokali gibi birimler yer alıyor. Sosyal Yaşam Merkezi’nin bahçesine Yemlihalı kadınların Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’ten talepleri doğrultusunda tenis kortu da yapıldı.

Yemliha Sosyal Yaşam Merkezi’nde ilk etapta Kuran-ı Kerim,  Giyim, Kuaförlük, Üniversite ve Lise Hazırlık Kursları ile Tenis kursu açıldı. Çok sayıda Yemlihalı bu kurslardan ve yüzme havuzlarından faydalanıyor.

Facebook Yorumları
İnceleyin:  Eski Başkan Yakup Bilgin Koçal, çalışmalarını romanlaştırdı